Jak vybrat správnou klimatizaci?

S výběrem správné klimatizace pro vaše potřeby vám rád poradím při osobní návštěvě.

Obecně lze říci, že při výběru a návrhu optimálního zařízení pro vaše potřeby je vhodné určit potřebný chladicí a případně topný výkon. Potřebný výkon je určován předně velikostí místnosti a intenzitou slunečního záření. Dalšími nezanedbatelnými ukazateli jsou orientace dle světových stran, účel užívání místnosti, případné další zdroje tepla či počet lidí, kteří se v místnosti zdržují. 

Podle počtu místností, které mají být klimatizovány,  jejich velikosti a polohy v budově, se volí varianta SPLIT nebo MULTI-SPLIT systém. SPLIT je řešením pro jednu místnost, který se skládá z jedné venkovní jednotky a pouze jedné vnitřní jednotky, které jsou vzájemně propojeny rozvody chladiva. MULTI-SPLIT systém je řešením pro více místností, skládá se z jedné venkovní jednotky, ke které lze dle potřeby připojit až pět vnitřních jednotek.

Důležitá je volba vnitřní jednotky, kdy tato se stane součástí vašeho interiéru. Vnitřní jednotky se liší výkonem, kvalitou filtrace a také designem. Rozlišujeme vnitřní jednotky (tyto lze u MULTI-SPLITU kombinovat):

– nástěnné – ideální pro novostavby i pro dodatečnou instalaci

– parapetní – ideální pro novostavby i pro dodatečnou instalaci

– kazetové – ideální tam, kde jsou snížené stropy, do kterých je možno je zabudovat

– mezistropní – určeny pro aplikace, kde klimatizace nemá být vůbec vidět, s možností instalace nad snížený podhled nebo do vedlejší místnosti.

Volba venkovní jednotky závisí na potřebném topném nebo chladícím výkonu a také na počtu připojených vnitřních jednotek.

Možnost ovládání klimatizací:

-dálkové ovladače – funkce jsou dány konkrétním typem jednotky 

-kabelové ovladače – výhodou je jistota, že ovladač najdete vždy na stejném místě

-ovládání přes SMARTPHONE či WIFI – možnost ovládání každé jednotky odkudkoli prostřednictvím aplikace pro chytré telefony, umožňuje na dálku sledovat spotřebu proudu v reálném čase nebo spouštět, vypínat a nastavovat zařízení.