Vhodné umístění venkovní jednotky klimatizace

Venkovní jednotka klimatizace se dá umístit na zem, nebo na zeď, nebo na střechu. Důležité je zvolit takové místo, aby vás (případně vaše okolí) co nejméně rušil provoz venkovní jednotky, či aby vám nevadil pohled na samotnou jednotku či lišty s potrubím k ní vedoucí.

Když bude jednotka umístěna na terase nebo balkoně, kdy pod ní budete chtít vytírat, tak ji umístíme na konzole na zeď a nikoli na montbloky na zem. Při umístění na zeď je třeba vhodně zvolit výšku upevnění jednotky, abyste se při průchodu vyhnuli zraněním hlavy o jednotku, v rámci možností též jednotku otočíme tak, aby vás vycházející vzduch z jednotky neobtěžoval při relaxaci (např. pití kávy, čaje apod.).

Při umístění na zem se pokusíme najít vhodné místo tak, aby jednotku nezavál sníh či spadané listí, na druhou stranu však nelze na jednotku stavět uzavřenější přístřešek.

Dále je nutno si uvědomit, že k jednotce je nutný přívod elektrického proudu, neboť většina klimatizací je napájena právě přes venkovní jednotku, proto na místo umístění venkovní jednotky musí být doveden i napájecí kabel.

Také je dobré dodržet pár technických požadavků v návaznosti na elektrospotřebiče přijímající či vysílající signál (např. televizní anténa, satelitní parabola, rádio, WIFI…) viz. obrázek níže.